ZW-07-12-T-S-600-300
Part Number:
ZW-07-12-T-S-600-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 7POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.600" (15.240mm)
Length - Tail :
0.300" (7.620mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)