ZW-04-11-L-S-585-090-LL
Part Number:
ZW-04-11-L-S-585-090-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height :
0.585" (14.859mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)