TW-03-06-T-D-530-072
Part Number:
TW-03-06-T-D-530-072
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.530" (13.450mm)
Length - Tail :
0.072" (1.829mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)