TW-03-01-G-S-125-050
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-03-01-G-S-125-050
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating) :
0.148" (3.759mm)
Length - Stack Height :
0.125" (3.175mm)
Length - Tail :
0.050" (1.270mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)