DW-05-14-F-S-1165
Part Number:
DW-05-14-F-S-1165
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
1.165" (29.591mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)