EW-05-12-F-S-394
Part Number:
EW-05-12-F-S-394
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.306" (7.772mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)