ZW-07-15-T-S-375-112-LL
Part Number:
ZW-07-15-T-S-375-112-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 7POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.112" (2.845mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)