ZW-04-19-L-S-891-156
Part Number:
ZW-04-19-L-S-891-156
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.283" (7.188mm)
Length - Stack Height :
0.891" (22.631mm)
Length - Tail :
0.156" (3.962mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)