ZW-04-11-G-S-450-240
Part Number:
ZW-04-11-G-S-450-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height :
0.450" (11.430mm)
Length - Tail :
0.240" (6.096mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)