TW-03-03-L-S-170-SM-TR
Part Number:
TW-03-03-L-S-170-SM-TR
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.297" (7.544mm)
Length - Stack Height :
0.170" (4.318mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)