ZW-04-10-G-S-435-310
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-04-10-G-S-435-310
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.435" (11.049mm)
Length - Tail :
0.310" (7.874mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)