ZW-02-10-G-D-310-225
Part Number:
ZW-02-10-G-D-310-225
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height :
0.310" (7.874mm)
Length - Tail :
0.225" (5.715mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)