HW-03-09-L-S-364-SM
Part Number:
HW-03-09-L-S-364-SM
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK SMD GOLD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.301" (7.645mm)
Length - Stack Height :
0.364" (9.246mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)