ZW-03-20-T-D-988-070
Part Number:
ZW-03-20-T-D-988-070
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.072" (1.829mm)
Length - Stack Height :
0.988" (25.096mm)
Length - Tail :
0.070" (1.778mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)