ZW-02-09-G-D-300-215
Part Number:
ZW-02-09-G-D-300-215
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.215" (5.461mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)