TW-05-11-T-S-159-119
Part Number:
TW-05-11-T-S-159-119
Description:
CONN BRD STACK 2.00 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height :
0.159" (4.039mm)
Length - Tail :
0.119" (3.023mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)