TW-03-11-T-D-240-079
Part Number:
TW-03-11-T-D-240-079
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.240" (6.096mm)
Length - Tail :
0.079" (2.000mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)