HW-03-17-T-D-300-SM
Part Number:
HW-03-17-T-D-300-SM
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD TIN
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.415" (10.541mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)