HW-02-10-S-S-550-165
Part Number:
HW-02-10-S-S-550-165
Description:
CONN HDR 2POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
0.550" (13.970mm)
Length - Tail :
0.165" (4.191mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)