HW-02-10-F-D-400-SM
Part Number:
HW-02-10-F-D-400-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color :
Black
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)