HW-03-17-T-D-307-SM
Part Number:
HW-03-17-T-D-307-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.415" (10.541mm)
Length - Post (Mating) :
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height :
0.307" (7.798mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)