ZW-06-20-T-S-875-120
Part Number:
ZW-06-20-T-S-875-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.875" (22.225mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)