ZW-06-20-T-S-619-157
Part Number:
ZW-06-20-T-S-619-157
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.354" (8.992mm)
Length - Stack Height :
0.619" (15.723mm)
Length - Tail :
0.157" (3.988mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)