ZW-03-19-G-S-800-410
Part Number:
ZW-03-19-G-S-800-410
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.800" (20.320mm)
Length - Tail :
0.410" (10.414mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)