HW-02-10-F-D-595-SM
Part Number:
HW-02-10-F-D-595-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.595" (15.113mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)