TW-03-09-L-S-240-108
Part Number:
TW-03-09-L-S-240-108
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.108" (2.743mm)
Length - Stack Height :
0.240" (6.096mm)
Length - Tail :
0.108" (2.743mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)