ZW-06-14-T-S-975-230
Part Number:
ZW-06-14-T-S-975-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.975" (24.765mm)
Length - Tail :
0.230" (5.842mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)