ZW-06-14-T-S-813-308
Part Number:
ZW-06-14-T-S-813-308
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.309" (7.849mm)
Length - Stack Height :
0.813" (20.650mm)
Length - Tail :
0.308" (7.823mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)