ZW-03-14-T-D-650-190
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-03-14-T-D-650-190
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.590" (14.986mm)
Length - Stack Height :
0.650" (16.510mm)
Length - Tail :
0.190" (4.826mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)