ZW-03-14-T-D-1030-240
Part Number:
ZW-03-14-T-D-1030-240
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
1.030" (26.162mm)
Length - Tail :
0.240" (6.096mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)