ZW-03-09-S-S-433-120
Part Number:
ZW-03-09-S-S-433-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.433" (11.000mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)