ZW-03-09-S-S-313-188
Part Number:
ZW-03-09-S-S-313-188
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.229" (5.817mm)
Length - Stack Height :
0.313" (7.950mm)
Length - Tail :
0.188" (4.775mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)