TW-02-08-G-S-675-075
Part Number:
TW-02-08-G-S-675-075
Description:
CONN BRD STACK 2.00 2POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.081" (2.057mm)
Length - Stack Height :
0.675" (17.145mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)