DW-02-12-F-Q-394
Part Number:
DW-02-12-F-Q-394
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.526" (13.360mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)