TW-02-11-F-D-160-120
Part Number:
TW-02-11-F-D-160-120
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)