HW-04-17-F-S-315-083
Part Number:
HW-04-17-F-S-315-083
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating) :
0.082" (2.083mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.083" (2.100mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)