TW-02-09-F-D-210-090
Part Number:
TW-02-09-F-D-210-090
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height :
0.210" (5.334mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)