DW-04-14-L-S-1025
Part Number:
DW-04-14-L-S-1025
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H GOLD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height :
1.025" (26.035mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)