DW-03-19-G-S-950
Part Number:
DW-03-19-G-S-950
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height :
0.950" (24.130mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)