ZW-04-15-G-S-275-214
Part Number:
ZW-04-15-G-S-275-214
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.214" (5.436mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)