HW-05-09-TM-S-230-375
Part Number:
HW-05-09-TM-S-230-375
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.375" (9.525mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)