HW-02-12-F-D-614-110
Part Number:
HW-02-12-F-D-614-110
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.306" (7.772mm)
Length - Stack Height :
0.614" (15.596mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)