HW-02-10-L-D-315-125
Part Number:
HW-02-10-L-D-315-125
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK T/H
Color :
Black
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.390" (9.906mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.125" (3.175mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)