TW-05-01-T-S-121-050
Part Number:
TW-05-01-T-S-121-050
Description:
CONN BRD STACK 2.00 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating) :
0.152" (3.861mm)
Length - Stack Height :
0.121" (3.073mm)
Length - Tail :
0.050" (1.270mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)