ZW-06-11-T-S-580-130
Part Number:
ZW-06-11-T-S-580-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height :
0.580" (14.732mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)