ZW-06-11-T-S-565-215
Part Number:
ZW-06-11-T-S-565-215
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.565" (14.351mm)
Length - Tail :
0.215" (5.461mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)