ZW-06-11-T-S-410-360
Part Number:
ZW-06-11-T-S-410-360
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.410" (10.414mm)
Length - Tail :
0.360" (9.144mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)