ZW-05-19-T-S-920-170
Part Number:
ZW-05-19-T-S-920-170
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height :
0.920" (23.368mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)