ZW-03-20-G-S-850-180
Part Number:
ZW-03-20-G-S-850-180
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.850" (21.590mm)
Length - Tail :
0.180" (4.572mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)