ZW-03-20-G-S-680-225
Part Number:
ZW-03-20-G-S-680-225
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.680" (17.272mm)
Length - Tail :
0.225" (5.715mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)